İstanbul Kukla Festivali Özel Gösterimi

İstanbul Kukla Festivali Özel Gösterimi

 

 

ÖzdilekPark İstanbul AVM’nin ev sahipliğinde düzenlenen tanınmış kukla ustası Claudio Cinelli ‘nin “Mani d’Opera – Operanın Elleri” adlı kukla gösterisine ÖzdilekPark İstanbul ‘un özel konukları, sektör temsilcileri ve bazı STK temsilcileriyle sanat severler katıldı. Ayrıca, AVM yönetiminin Sosyal Sorumluluk yaklaşımıyla davet ettiği “ Bir Can Bin Umut Selebral Palsili Çocukları Derneği” üyeleri anneler de çocuklarıyla katıldılar.

Son derece dostane bir ortamda gerçekleştirilen kukla gösterisi öncesi bir de tören düzenlendi;

bu etkinliğe destek veren Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Türk Kalp Vakfı Onursal Başkanı Avukat Çetin Yıldırımakın, İtalyan Kültür Merkezi Direktörü Maria Luisa Scolari, Ekonomi Gazetecileri Derneği(EGD )Başkanı Celal Toprak, TUDER Genel  Koordinatörü  ve TOF YK üyesi Musa Kardemir’e Özdilek  Center Müdürü  Şadi Aşıroğlu tarafından birer teşekkür plaketi takdim edildi.

Konukları en duygulandıran ise  “Bir Can Bin Umut Serebral Palsili Çocukları Derneği” üyesi annelerle ve bu çok özel çocukların kukla gösterisine katılmalarıydı. ‘Dernek Başkanı Tülay Kirman da çocuklarının sosyalleşmesini destekledikleri için Özdilek  Center Müdürü Şadi Aşıroğlu ile Türkiye’deki tüm AVM yatırımları ve işletmelerinin en üst kuruluşu olan AYD(Alışveriş Yatırımcıları Derneği), Genel Sekreteri Günoz Atakan’a desteklerinden dolayı duydukları memnuniyeti birer teşekkür plaketi takdim ederek ifade etti. Törenden sonra dünyanın en tanınmış kukla ustaları arasında yer alan Claudio Cinelli ‘nin “Mani d’Opera- Operanın Elleri” adlı kukla gösteri beğeniyle izlendi.