Hakkımızda

İstanbul’un kalbi Levent’te alışveriş, yeniden tanımlanıyor.

Misafirlerinin rahatlığı, konforu ve keyifli zaman geçirmesi düşünülerek tasarlanan ÖzdilekPark İstanbul, alışverişin yeni stilini oluşturuyor. Tamamı gün ışığı alan 5 katta bulunan 170 seçkin mağaza, yüksek tavanlı geniş koridorlar sayesinde rahat bir şekilde gezilebiliyor. Ayrıca ÖzdilekPark İstanbul, sahip olduğu 3.200 metrekarelik yeşil teras alanıyla, misafirlerine alışverişin yanında ailesi ve arkadaşlarıyla keyifli anlar geçireceği bir yaşam merkezidir.

Hem ziyaretçilere hem de kiracılara büyük kolaylıklar sağlayan teknik altyapıyla hazırlanmış olan ÖzdilekPark İstanbul; seçkin mağazaları, Özdilek Hipermarket, elektronik market, 3.200 metrekarelik ortak teras alanı, çocuk eğlence alanları, Cinetime Sinemaları ve 1.500 kişi oturma kapasiteli yeme - içme alanından oluşuyor.

ÖzdilekPark İstanbul, şehrin en önemli ve hareketli bölgelerinden biri olan Levent’te Büyükdere Caddesi üzerindeki Özdilek Center içerisinde yer alıyor. Hazırlıklarına 2005 yılında başlanan Özdilek Center’da aynı çatı altında ÖzdilekPark AVM’in yanı sıra, yaklaşık 2.000 beyaz yakalı çalışanıyla River Plaza ve 389 odalı, birçok konferans - toplantı salonu bulunduran 5 yıldızlı uluslararası oteller zinciri Wyndham Grand İstanbul Levent'de yer alıyor.

Levent’te bulunan ÖzdilekPark İstanbul, kolay ulaşılabilirliği ile öne çıkıyor. Yenikapı - Hacıosman metro hattına direkt bağlantısı sayesinde hava koşullarından etkilenmeden AVM ziyaretçilerinin ÖzdilekPark İstanbul'a ulaşabilme imkanı var. Ayrıca Levent - Hisarüstü metro hattının ilk durağı da bu noktada yer almakta. Toplu taşımanın merkezinde bulunmasının yanı sıra, her iki boğaz köprüsü ve çevre yoluna kolay bağlantısı bulunuyor.

ÖzdilekPark İstanbul AVM’yi farklı kılan başka bir özellik; çevreye olan duyarlılığıdır. Özdilek Center tüm birimleri ile Amerika Yeşil Bina Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilen dünyada en yaygın kullanılan yeşil bina değerlendirme ve sertifikasyon sistemi olan LEED (Leadership in Enerji and Environmental Design) derecelendirme sisteminde belirtilmiş çevre şartları ve performansı karşılamak üzere tasarlanmış ve inşa edilmiştir. Değerlendirme süreci sonunda LEED Gold Sertifikası almaya hak kazanmıştır. Uluslararası kabul görmüş LEED; yapılan enerji ve su verimliliği, CO2 emisyonu, iç mekân kalitesi, kaynak yönetimi, çevresel etki duyarlılığı gibi konularda niceleyerek sertifikalandıran bir sistem.

Özdilek Center, LEED kriterlerine uygun standartları sağlayan bir yapı olarak tasarlandı. Projede; gün ışığından maksimum faydalanma, yüksek yalıtım değerlerinin sağlanması, arazinin sürdürülebilirliği, geri dönüştürülebilir malzeme kullanımı, iç mekan yaşam kalitesini artırmaya yönelik malzeme kullanımı, su ve enerji tüketiminde optimizasyon sağlayan verimli mühendislik sistemlerinin kullanımı kriterleri uygulanıyor.